Leczenie ostrogi piętowej moczem

5
7456
pojemniki z moczem stosowanym w leczeniu ostrogi piętowej

ból przy ostrodze piętowejBól, jaki niesie ze sobą ostroga piętowa, jest niestety znany wielu osobom. Dotyka szczególnie kobiet, które często chodzą w szpilkach lub w butach na wysokich obcasach, a także osoby, noszące źle dobrane obuwie oraz sportowców. Ostroga piętowa bardzo często pojawia się również u ludzi, którzy mają płaskostopie lub nieprawidłowy chód. Leczenie tej przypadłości jest uciążliwe oraz długotrwałe, a i tak nie daje stuprocentowej pewności, że ból nie powróci. W związku z tym warto skorzystać z metod, jakie niesie ze sobą medycyna alternatywna. Jednym ze sposobów jest leczenie ostrogi piętowej moczem.

Alternatywna metoda leczenia ostrogi piętowej przy pomocy moczu

Od dawna wiadomo, że mocz ma dużą moc moc uzdrawiającą. Czysta uryna stanowi poniekąd naturalny antybiotyk, a przy tym działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo oraz uśmierza świąd. Leczenie ostrogi piętowej moczem było znane oraz z powodzeniem stosowane już przez nasze babki i prababki. Obecnie wiele osób jest rozczarowanych wynikami, jakie daje przyjmowanie leków farmakologicznych, długotrwałymi zabiegami fizjoterapeutycznymi oraz bolesnymi operacjami. Dlatego coraz chętniej skłaniamy się w stronę wiedzy, którą wykorzystywali nasi przodkowie. Urynoterapia stosowana przy ostrodze piętowej przynosi nie tylko doraźną ulgę, ale również w wielu przypadkach zapobiega nawrotom choroby.

Opatrunki z moczu, niosące ulgę przy ostrodze piętowej

Przy bolesnym i utrudniającym normalne funkcjonowanie schorzeniu, jakim jest ostroga piętowa leczenie moczem może być stosowane w postaci kompresów. Terapia przeważnie trwa siedem dni, chyba, że odczuwamy jeszcze dyskomfort w czasie ruchu. Wtedy można ją przedłużyć do dwóch tygodni.

Do przeprowadzenia kuracji będzie potrzebny duży pojemnik na mocz, najlepiej sprawdzi się niewielka miska. Na kompresy należy przeznaczyć bawełniane ściereczki, pieluchy tetrowe lub małe ręczniczki. Jako zabezpieczenie posłużą foliowe torebki. Zabieg najlepiej jest przeprowadzać przed snem. Wieczorem oddajemy mocz i moczymy w ciepłym płynie tkaninę, tworząc kompres. Owijamy nim stopy. Pamiętajmy, aby robić to na powierzchni zabezpieczonej, np. podkładem higienicznym lub nad miską, żeby nie zanieczyść uryną sąsiadujących powierzchni i ubrań. Następnie na opatrunki nakładamy foliowe woreczki. Pozwoli to na zachowanie suchej i czystej pościeli. Rankiem należy umyć stopy. Regularne stosowanie okładów z moczu niweluje ból oraz łagodzi stan zapalny, dzięki czemu możemy zapomnieć o przykrościach, jakie niesie ze sobą ostroga piętowa.

Leczenie ostrogi piętowej przy pomocy zanurzania stóp w moczu

Równie dobroczynne działanie, jak okłady z nasączonej uryną tkaniny, ma moczenie w niej stóp. Przez cały dzień należy prowadzić zbiórkę własnego moczu. Wieczorem dolewamy do niego gorącej wody. Powstały płyn powinien mieć optymalną dla nas temperaturę. Ważne, aby nie parzył, ale dawał odczucie przyjemnego ciepła. Do tak przygotowanego moczu wkładamy nogi i moczymy przez około 30 minut. Po tym czasie wyjmujemy kończyny i delikatnie je osuszamy. Pamiętajmy, że nie wolno ich myć. Na suche stopy należy założyć ciepłe skarpetki, które można zdjąć następnego dnia rano i wtedy umyć nogi. Zabiegi powtarzamy codziennie przez tydzień.

Leczenie moczem ostrogi piętowej daje bardzo dobre efekty, a przy tym nie wymaga wysokich nakładów finansowych. Przy regularnym stosowaniu urynoterapii możemy na stałe pozbyć się bólu, który utrudnia codzienne funkcjonowanie. Pamiętajmy, aby przed rozpoczęciem leczenia przeprowadzić analizę moczu i pozbyć się ewentualnych bakterii, które mogą prowadzić do zakażenia.

5 KOMENTARZE

  1. Dla mnie to jest obrzydliwe. Nawet nie potrafię sobie wyobrazić jak bardzo by mnie musiało boleć, żebym moczył nogę we własnym moczu. Przecież po jednym góra dwóch dniach będzie to cuchnąć tak, że nie tylko nie da się iść między ludzi, ale też samemu tego smrodu się nie da wytrzymać.

  2. Co kraj to obyczaj… Nie są to na pewno jacyś antyszczepionkowcy, bo jak nie przestanie ich boleć to pewnie do lekarza w końcu pójdą. Ale z drugiej strony jaka może być skuteczność leczenia moczem ostrogi piętowej? Ktoś próbował i nie wstydzi się podzielić swoimi spostrzeżeniami?

  3. Własnie dzis znajoma opowiedziała mi jak wyleczyła swoje ostrogi siuśkami, dlatego tu weszłam i czytam o tym…
    A ja chodzę na rehabilitacje …i narazie wielkie G 🙂 Póki co to tylko w portfelu mniej, a ból ten sam.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here