Domowe sposoby na rwę kulszową

2
1747
Domowe sposoby na rwę kulszową

Rwa kulszowa, będąca efektem nadwyrężenia nerwu kulszowego, jest dolegliwością wyjątkowo nieprzyjemną i bolesną. Jest groźna o tyle, że powodowana może być przez bardzo wiele czynników. Niekiedy wynika z czynników anatomicznych, zwłaszcza z powodu zwyrodnień miednicy. Często jednak sami przyczyniamy się do powstania problemu, nadmiernie obciążając kręgosłup i narażając się na niesprzyjające warunki zewnętrzne.

Gdy problem wystąpi, pozostaje nam pilne reagowanie, mające na celu złagodzenie dolegliwości, zwłaszcza uczucia bólu. Co istotne, rwę kulszową można leczyć zachowawczo, w warunkach domowych. Większość przypadków korzonków, to przypadki lekkie, które nie wymagają ingerencji lekarskiej. Oczywiście, w przypadku, gdy nasz stan się nie poprawia – a zwłaszcza wtedy, gdy się pogarsza – wizyta u doktora będzie nieodzowna.

Ćwiczenia w domy przy rwie kulszowej

Na czym zatem polegają domowe sposoby leczenia rwy kulszowej? Przede wszystkim na niwelowaniu bólu. Są to metody działania miejscowego oraz terapie profilaktyczne i zapobiegawcze.

Aby nie występowała rwa kulszowa ćwiczenia w domu są więcej niż pożądane. Mają one za zadanie przede wszystkim utrzymywanie prawidłowej postawy ciała i marginalizowanie wpływu obciążeń, jakim poddawany jest układ kostny człowieka. Warto dbać o prawidłową pozycję w czasie spania – łózko, materac powinny być równe, nie nadmiernie miękkie. Prawidłową pozycję należy zachować także przy pracy przed komputerem, siedząc na krześle. Wskazane jest dużo ruchu, niekoniecznie intensywnego.

Bardziej zaawansowane ćwiczenia dobrze jest skonsultować z lekarzem, rehabilitantem czy terapeutą. Zapytać o nie możemy także wówczas, gdy nie cierpimy z powodu rwy kulszowej. Warto jednak pozostać aktywnym w celach profilaktycznych, zwłaszcza jeśli korzonki atakowały nas już wcześniej. Specjalista bez wątpienia zaproponuje sposób postępowania, dostosowany do potrzeb i możliwości naszego organizmu.

Leczenie domowe korzonków

Gdy pojawiają się korzonki leczenie domowe to nie tylko ćwiczenia. Działanie przeciwbólowe, skuteczne w przypadku rwy kulszowej, zdradza szereg roślin – szczególnie warzyw. Na ich bazie łatwo w warunkach domowych stworzyć maść, okład czy napar, który przyniesie znaczną ulgę w bólu.

Takie domowe medykamenty stosowane mogą być zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie. Szybciej zadziałają rzecz jasna te, które nałożone będą na miejsce największego bólu, niemniej picie mikstur na korzonki również daje wymierne efekty i przynosi rezultaty długofalowe.

Okłady, które skutecznie pomagają w pokonaniu rwy kulszowej, mogą być wykonywane z bardzo wielu roślin. Świetnie działanie przeciwbólowe mają jemioła oraz rozmaryn. Chętnie stosowane są także nagietek czy babka lancetowata, przy czym większość z nas dysponuje maścią zakupioną bezpośrednio w aptece – są to środki bardzo popularne i łatwo dostępne. Inne elementy wyposażenia naszych kuchni, które mogą wspomagać leczenie rwy kulszowej, to olej lniany oraz imbir. Przygotowane z nich maści są skuteczne i również mogą uchronić nas przed rozwojem choroby oraz koniecznością leczenia specjalistycznego.

Domowe sposoby na korzonki

W kwestii diety, osobne zdanie należy poświęcić kurkumie. Jest to przyprawa wyjątkowo zdrowa i silna – ma charakter przeciwzapalny. Skutecznie reaguje nie tylko na rwę kulszową – jej przyczyny i skutki – ale też na szereg innych chorób oraz dolegliwości. Warto często używać jej w swoim jadłospisie.

Gdy pojawia się rwa kulszowa domowe sposoby są zawsze najprostsze. Oprócz tego, mogą być też najskuteczniejsze. Naszym zadaniem jest nie pozwolić rozwinąć się takiemu stanowi, któremu domowe leczenie już nie pomoże.

2 KOMENTARZE

  1. Wszystkie domowe sposoby są lepsze niż jakiekolwiek leki na rwę kulszową. Ale problem jest taki, że nie każdemu chce się je stosować, bo wymagają trochę wysiłku, a dziś nikomu się nie chce podejmować wysiłku. Bo wszystko by ludzie chcieli bez najmniejszego problemu robić, bez kłopotu i zaangażowania. Czarodziejskich różdżek tylko brakuje.

  2. Dobre są też ciepłe okłady na część lędźwiową. Od kiedy stosuje je wieczorami to przynajmniej w nocy nie mam ataków rwy kulszowej, a wcześniej zdarzały się praktycznie każdego tygodnia i to wtedy, kiedy człowiek musiał się akurat wyspać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here