Domowe sposoby na anginę

2
3517
Domowe sposoby na angine

Angina to jedno z najpowszechniejszych schorzeń, szczególnie często spotykanych w okresie jesiennym oraz na wiosnę. Sposoby leczenia anginy zależą od jej typu, dlatego pierwsze rozpoznanie warto przeprowadzić z lekarzem. Sama terapia jednak, po postawieniu diagnozy, może być prowadzona domowymi metodami.

Rozsądnie będzie potraktować terapię domową, jako wspomagającą dla leczenia farmakologicznego. Jedno z drugim może świetnie się uzupełniać, niekoniecznie zaś całkowicie zastępować. Dieta w anginie jest bardzo ważna, bowiem niewłaściwe dbanie o nią może prowadzić do poważnych powikłań pochorobowych. Jeszcze gorszych niż sama choroba, choć przechodzącym anginę ciężko jest to sobie wówczas wyobrazić.

Domowe sposoby na anginę

Nieocenionym lekiem na anginę jest syrop z czarnego bzu. Ma on silne działanie uśmierzające i wzmacniające, dlatego sprawdza się również w przypadku innych schorzeń. Oczywiście, gdy pojawia się angina domowe sposoby mogą działać z różnym skutkiem. Syrop z czarnego bzu jest jednak wyjątkowo uniwersalny i silny, a także stosunkowo łatwo dostępny. W miarę możliwości, warto korzystać z soku domowej produkcji, o najwyższej zawartości owoców.

Soki owocowe dają generalnie dobre efekty terapeutyczne. Nie tylko czarny bez reaguje właściwie. Udowodniono także skuteczność syropów z malin i dzikiej róży. Warto pić je każdego dnia, gdy choroba nas dopadnie. Mogą one być spożywane również jako dodatek do herbaty.

Duże ilości płynów mają kluczowe znaczenie. Oczywiście, nie należy pić wszystkiego. Napoje słodkie, alkoholowe lepiej zostawić na czas po rekonwalescencji. Oprócz soków, trzeba zaopatrzyć się w herbatę oraz zapas wody mineralnej. Organizm należy nawadniać regularnie.

Domowe sposoby na anginę ropną

Gdy pojawia się angina ropna domowe sposoby powinny objąć także niwelowanie dolegliwości bólowych gardła. Stosowanie płynów do płukania jamy ustnej można z łatwością oprzeć na domowych metodach. Istnieje szereg naturalnych produktów, odznaczających się wysokimi właściwościami terapeutycznymi.

Wywar z cebuli, choć nie najsmaczniejszy, świetnie wpłynie na kondycję gardła chorego. Jamę ustną można płukać także naparami z ziół – szałwii lub rumianku.

Organizm doskonale wzmocni czosnek. Ząbek dziennie przyniesie świetne efekty także na co dzień, gdy nie dotyka nas choroba. Jego stosowanie będzie jednak szczególnie cenne, gdy z powodu dolegliwości czujemy się źle.

Anginę, tak jak i inne choroby, domowo leczyć należy nie tylko przez dietę. Konieczne jest także wyrobienie odpowiednich nawyków dla uodpornienia organizmu i zapewnienia mu jak najlepszych warunków do powrotu do prawidłowego funkcjonowania. Nie zawsze będzie to najbardziej komfortowe, niemniej sytuacja wymaga specjalnych działań.

Najlepszy sposób na anginę – zapobieganie!

Trzeba przede wszystkim leżeć w cieple. Jeśli to możliwe, to poza wizytami u lekarza, najlepiej w ogóle nie wychodzić z domu. Spędzać dzień pod kołdrą, z przerwami na higienę i toaletę. W żadnym wypadku nie przemęczać się i nie wykonywać prac fizycznych, nawet tych niezbyt wymagających. Zapewnienie warunków do wypoczynku dla organizmu to skuteczny sposób na anginę. Musi wszak być on wsparty odpowiednią terapią – farmakologiczną, jak i domową.

Do przeprowadzenia terapii domowych czasami ciężko jest przekonać dzieci, które stosunkowo często chorują na anginę. Warto w tej sytuacji dawać dobry wzorzec i równolegle stosować domowe medykamenty, nawet jeśli sami nie chorujemy. Pamiętać przy tym trzeba, że angina ropna jest bardzo zaraźliwa. Skuteczna profilaktyka pozwoli zatem często na uniknięcie podzielenia losu innych chorych.

2 KOMENTARZE

  1. Mój najlepszy domowy sposób na anginę to jest czosnek. Wystarczy raz w tygodniu 1-2 ząbki czosnku na grzankach i nie ma żadnego zagrożenia anginą. W dużej mierze jest to spowodowane tym, że czosnek to naturalny antybiotyk. Mało osób o tym wie, ale można obserwować swój organizm i angina nie będzie się pojawiać po czosnku.

  2. Może i dobry sposób na anginę, ale raczej na zapobieganie chorobie niż jej leczenie. Jak już zachorujesz na anginę, to czosnkiem jej raczej nie wyleczysz, choćbyś nie wiem jak bardzo chciał.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here